Poznaj naszą firmę

HiProMine powstało w 2015 roku, a zamierzeniem założycieli było rozwiązanie problemów takich jak:

  • rosnące zapotrzebowanie na białko
  • ograniczenie marnowania żywności
  • wykorzystanie naturalnego potencjału owadów na skalę globalną

Wszystko to jest możliwe przy jednoczesnym ograniczeniu negatywnego wpływu na środowisko, dzięki swoistym cechom gatunkowym owadów oraz opatentowanej technologii HiProMine. Działania założycieli i zaangażowanych pracowników to odpowiedź twierdząca na pytanie, czy żywność może być zrównoważona. Połączenie natury i technologii pozwoliło stworzyć łańcuch pokarmowy, w którym owady pełnią rolę pomostu pomiędzy roślinnymi odpadami przemysłu rolno spożywczego, a ich konwersją na pełnowartościowe produkty.

Pierwsze lata działalności skupiały się na setkach testów, eksperymentów i doskonaleniu autorskiej technologii, tak by była wydajniejsza, bardziej ekologiczna i pozwalała stworzyć jak najlepszej jakości produkty końcowe.

Aktualnie HiProMine jest dostawcą alternatywnego białka na skalę europejską, wytwarzanego poprzez innowacyjną, autorską technologię przemysłowej hodowli owadów. Oferta spółki skierowana jest głównie na rynek karm dla zwierząt domowych i pasz dla hodowli ryb, a także zwierząt gospodarskich i ogrodnictwa. Firma posiada pełną integrację pionową procesu produkcji – począwszy od własnego materiału genetycznego, po produkt końcowy.

Nasze osiągnięcia

HiProMine działa aktywnie na polu naukowym. Wydało już kilkadziesiąt publikacji w pismach specjalistycznych, współpracuje z kilkunastoma jednostkami naukowymi oraz wystąpiło w ponad 100 konferencjach branżowych.

Efektem działań Spółki są nagrody takie jak:

  • Zwycięzca na BioForum 2016 Mistrzowie Innowacji,
  • Zwycięzca konkursu „Inicjator Innowacji” 2016 organizowanego przez Newsweek,
  • Zwycięzca Deloitte 2016, Najbardziej Przełomowe Innowacje,
  • Zwycięzca UberPITCH,
  • Wyróżnienie Business Insider – People Transforming Business

Równowaga

Biokonwersja

Produkcja bezodpadowa

Wysoki poziom bioochrony

Produkt zrównoważony naturalnie

Ekologia

Niska emisja CO2

Niskie zużycie energii

Niskie zużycie wody

Mała zajętość miejsca

Natura

Brak GMO

Brak konserwantów

Brak antybiotyków

Hodowla na bazie roślin

Jakość

Kontrola AOAC

Praktyka HACCP

GMP+

ISO 9001

Priorytet to ochrona i dbałość o środowisko

W HiProMine przywiązujemy szczególną wagę do dbałości o naturalne środowisko. Wierzymy, że nasza praca, wprowadzane technologie i pomysły pomogą naszej planecie.

null

Obniżenie zużycia wody i CO2

Nasza produkcja gwarantuje minimalne zużycie wody oraz znikomą emisję dwutlenku węgla zarówno podczas hodowli owadów jak i w procesie technologicznym ich przetwarzania na materiały paszowe.
null

Produkty bez antybiotyków i GMO

Stosowanie antybiotyków w produkcji zwierzęcej obniża skuteczność ich stosowania w leczeniu ludzi. Antybiotyki to leki wywołujące uczulenia już przy małych dawkach. Produkty HiProMine są wolne od antybiotyków i organizmów zmodyfikowanych genetycznie (GMO), a owady hodowane w oparciu o wolne od GMO pasze pochodzenia roślinnego.

null

100% wykorzystania surowca

Całkowity brak odpadów produkcyjnych, dzięki wykorzystaniu całości masy surowca oraz zaawansowaniu technologicznemu stosowanych procesów.
null

Produkcja przyjazna dla środowiska

Dzięki szczególnym cechom gatunku Hermetia illucens oraz zastosowaniu autorskiej, zaawansowanej i innowacyjnej technologii, produkcja białka i tłuszczu (oleju) jest nieporównanie bardziej ekologiczna niż w przypadku produktów pochodzących z  „tradycyjnych” zwierząt gospodarskich. Ciągła optymalizacja procesów prowadzi do minimalizacji już i tak niskiego śladu węglowego, redukcji zużycia wody oraz zapotrzebowania na przestrzeń agrarną.

100+

WYSTĄPIEŃ KONFERENCYJNYCH

40

PUBLIKACJI NAUKOWYCH

60

AUTORSKICH PATENTÓW

11

WSPÓŁPRACUJĄCYCH JEDNOSTEK NAUKOWYCH

PRACA U NAS

Jeśli nie boisz się nowych wyzwań i chcesz mieć wpływ na otaczający Cię świat, dołącz do naszego zespołu! Może to właśnie Ciebie potrzebujemy w naszej firmie! Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej szczegółów.

Praca

Nasi partnerzy

Hipromine

Łączymy zrównoważoną, bliską naturze hodowlę owadów z nowoczesną technologią. Wprowadzając na rynek alternatywne dla tradycyjnego białko bezkręgowców, realizujemy misję ograniczenia marnotrawstwa żywności, ograniczając degradację środowiska.

Kontakt

HiProMine S.A. ul. Poznańska 12F 62-023 Robakowo

Dane firmy

REGON: 361521251

KRS: 0000556957

NIP: 1132889689

Kapitał zakładowy:  887 261 PLN

Kapitał wpłacony:  887 261 PLN

Ład korporacyjny

Prezes Zarządu
Michał Pokorski

Członek Zarządu
Damian Józefiak

RELACJE INWESTORSKIE

Skip to content